Co je to?
Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Co je to Smalt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Smalt?

Smalt je hladký povlak na povrchu předmětu, který vzniká nanesením polevy zahřáté na vysokou teplotu přímo na povrch předmětu. Smalt tvoří speciální sklovina, jejíž složení se může podle jednotlivých výrobců a použití lišit. Tato sklovina je křemičitá tavenina, která připomíná sklo nebo porcelán.
Smalt je sice křehký, ale má vysokou odolnost lesku i barvy, takže smaltované povrchy vydrží dlouhou donu beze změn. Smaltování se dříve používalo hlavně ve šperkařství, později byl smalt využit i pro povrchovou úpravu kovů a také v lékařství.

Význam slova, termín, co je to Smalt? Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Smalt doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Smalt se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, Smalt, formulace, Materiály, význam slova, pojem, informace, Smalt, co to je, popis, slovo, definice, význam, wiki, co znamená, vysvětlení

Co označuje termín Smalt? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Smalt (nebo také email) je křemičitá tavenina příbuzná sklu, ale i porcelánu, která vytvoří na kovu celistvý ochranný povlak hladkého a lesklého charakteru. Teplotou výpalu v peci je přesně na rozhraní skla a porcelánu. I když je smalt křehký, dokáže bez změny barvy i lesku přečkat stovky let. Dodnes se vyrábí smaltované cedule pro označení ulic a čísel domů.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Smalt? resp. co to je Smalt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smalt, odpověď na dotaz co je to Smalt?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Smalt v jiné sekci než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.