Co je to?
Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Co je to Smalt? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Smalt?

Smalt je hladký povlak na povrchu předmětu, který vzniká nanesením polevy zahřáté na vysokou teplotu přímo na povrch předmětu. Smalt tvoří speciální sklovina, jejíž složení se může podle jednotlivých výrobců a použití lišit. Tato sklovina je křemičitá tavenina, která připomíná sklo nebo porcelán.
Smalt je sice křehký, ale má vysokou odolnost lesku i barvy, takže smaltované povrchy vydrží dlouhou donu beze změn. Smaltování se dříve používalo hlavně ve šperkařství, později byl smalt využit i pro povrchovou úpravu kovů a také v lékařství.

Význam slova, termín, co je to Smalt? Definice výrazu, termínu Smalt. Co znamená odborný pojem Smalt z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Smalt patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, definice, význam pojmu, synonymum, slovo, popis, co znamená, heslo, Materiály, vysvětlení, slovník, informace, co to je, přesný význam, formulace, význam

Wikipedie píše o slovu Smalt?

Smalt (nebo také email) je křemičitá tavenina příbuzná sklu, ale i porcelánu, která vytvoří na kovu celistvý ochranný povlak hladkého a lesklého charakteru. Teplotou výpalu v peci je přesně na rozhraní skla a porcelánu. I když je smalt křehký, dokáže bez změny barvy i lesku přečkat stovky let. Dodnes se vyrábí smaltované cedule pro označení ulic a čísel domů.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Smalt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Smalt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smalt, odpověď na dotaz co je to Smalt?. Víte např. kdo to je Mirek Topolánek? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.