Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Co je to Velký třesk? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Velký třesk?

Velký třesk, jinak také Big Bang, je jednou z kosmologických teorií, kterou přijímá i věda. Zabývá se vývojem a tvarováním vesmíru. Zakládá se na myšlence kombinace pozorování vzdalujících se galaxií a teorie relativity.
Na tomto základě se odvozuje minulost vesmíru i jeho budoucnost. V minulosti měl mít vesmír vyšší teplotu a hustotu a v důsledku velkého třesku začalo jeho rozpínání. Velký třesk se používá i pro vysvětlení vzniku vesmíru.

Význam slova, termín, co je to Velký třesk? Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Velký třesk s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Velký třesk se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: slovo, význam, popis, slovník, význam slova, co znamená, definice, význam pojmu, vysvětlení, Velký třesk, wiki, informace, přesný výraz, Věda, termín, heslo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Velký třesk? resp. co se přesně ukrývá za slovem Velký třesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký třesk, odpověď na dotaz co je to Velký třesk?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Moula? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Velký třesk i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!