Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Co je to Velký třesk? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Velký třesk

Velký třesk, jinak také Big Bang, je jednou z kosmologických teorií, kterou přijímá i věda. Zabývá se vývojem a tvarováním vesmíru. Zakládá se na myšlence kombinace pozorování vzdalujících se galaxií a teorie relativity.
Na tomto základě se odvozuje minulost vesmíru i jeho budoucnost. V minulosti měl mít vesmír vyšší teplotu a hustotu a v důsledku velkého třesku začalo jeho rozpínání. Velký třesk se používá i pro vysvětlení vzniku vesmíru.


Co je to Velký třesk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Velký třesk doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Velký třesk se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, Věda, definice, význam slova, slovník, přesný význam, přesný výraz, informace, wiki, heslo, terminus technicus, lexikon, názvosloví, vysvětlení, co to je, co znamená, význam pojmu


Pojem Velký třesk je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Velký třesk zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Velký třesk ve vyhledávači Yandex

Najít termín Velký třesk ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Velký třesk ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Velký třesk na Youtube

Zkusit najít slovo Velký třesk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Velký třesk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký třesk například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Velký třesk? resp. co znamená výraz Velký třesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký třesk, odpověď na dotaz co je to Velký třesk?. Víte např. kdo to je Thomas Alva Edison? Znáte a víte kdo je Rezident? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!