Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Co je to Velký třesk? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Velký třesk?

Velký třesk, jinak také Big Bang, je jednou z kosmologických teorií, kterou přijímá i věda. Zabývá se vývojem a tvarováním vesmíru. Zakládá se na myšlence kombinace pozorování vzdalujících se galaxií a teorie relativity.
Na tomto základě se odvozuje minulost vesmíru i jeho budoucnost. V minulosti měl mít vesmír vyšší teplotu a hustotu a v důsledku velkého třesku začalo jeho rozpínání. Velký třesk se používá i pro vysvětlení vzniku vesmíru.

Význam slova, termín, co je to Velký třesk? Výraz, termín, definice slova Velký třesk. Co znamená odborný pojem Velký třesk z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Velký třesk je v kategorii Věda

Klíčová slova: heslo, co to je, přesný výraz, Velký třesk, termín, informace, definice, Velký třesk, popis, wiki, Věda, vysvětlení, význam slova, co znamená, význam, slovo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Velký třesk? resp. co přesně znamená slovo Velký třesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký třesk, odpověď na dotaz co je to Velký třesk?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Moula? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!