Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Co je to Sedimentace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sedimentace?

Sedimentace znamená usazování částic v kapalných a plynných směsích. Jde o nerozpustné částice s vyšší vahou. Nejčastěji se s tímto slovem setkáváme v oblasti lékařství a geologie. Geologická sedimentace znamená postupné ukládání pevných částic v řekách, oceánech či jezerech.
Vzniklé usazeniny se označují jako sedimenty. Využití v lékařství je poměrně široké, měří se například rychlost usazování krvinek při identifikaci zánětů, infekcí a podobně.

Význam slova, termín, co je to Sedimentace? Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Sedimentace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: termín, Sedimentace, co znamená, význam, formulace, synonymum, slovo, pojem, heslo, vysvětlení, Lékařství, Lékařství, wiki, definice, co to je, informace

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sedimentace? resp. co znamená výraz Sedimentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sedimentace, odpověď na dotaz co je to Sedimentace?. Víte např. kdo to je Bezdomovec? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.