Co je to?
Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Co to je Oligarcha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oligarcha

Oligarchie je jedna z forem vlády, kde se k moci dostala pouze hrstka prominentních jedinců. Často se jedná o nejbohatší lidi na území státu, kteří mají politický vliv. Toto označení pochází z řečtiny.
V minulých dobách se oligarchové k moci dostali a jako zářný příklad může být antická Sparta nebo Polsko-litevské společenství. Oligarchie se rozhodně nedá udržet příliš dlouhou dobu a nejedná se o ideální formu vlády.

Význam slova, termín, co je to Oligarcha? Definice výrazu Oligarcha. Co znamená odborný pojem Oligarcha z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oligarcha? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Oligarcha je v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Oligarcha? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Oligarchie (řecky Ὀλιγαρχία, Oligarchía) (také synonymem oligokracie) je nedemokratická forma vlády, ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji příslušníci nejbohatší vrstvy s politickým vlivem, či příslušníci armády), bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, termín, Ekonomie, význam, přesný výraz, popis, přesný význam, synonymum, formulace, co znamená, Oligarcha, wiki, význam slova

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Oligarcha? resp. jaká je definice termínu Oligarcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarcha, odpověď na dotaz co je to Oligarcha?. Víte např. kdo to je Kim Kardashian? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.