Co je to?
Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co to je Rekviem? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rekviem?

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.

Význam slova, termín, co je to Rekviem? Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Rekviem? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rekviem je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, význam, přesný výraz, přesný význam, slovo, Rekviem, heslo, wiki, pojem, význam pojmu, co znamená, Rekviem, Náboženství, formulace, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rekviem? resp. jaký je přesný význam slova Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Křesťan? Znáte a víte kdo je Charlize Theron? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rekviem hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?