Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co to je Lymfa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lymfa?

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.

Význam slova, termín, co je to Lymfa? Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lymfa? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Lymfa je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Lymfa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: co to je, pojem, Lymfa, formulace, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, popis, wiki, význam slova, popis, informace, přesný význam, slovník, slovo

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lymfa? resp. co znamená slovo Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Xena? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lymfa v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.