Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co to je Lymfa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lymfa?

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.

Význam slova, termín, co je to Lymfa? Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lymfa se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lymfa, Lékařství, wiki, přesný význam, co to je, význam pojmu, popis, pojem, vysvětlení, synonymum, termín, formulace, slovník, Lékařství, význam, význam slova

Co znamená pojem Lymfa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Lymfa? resp. co přesně znamená slovo Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.