Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Co je to Elektronka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elektronka?

Elektronka je druh elektronické součástky, která funguje díky vedení elektřiny v prostředí vakua. Jde o trubici, která je hermeticky uzavřena, a ve které se nacházejí elektrody, Z trubice se odsaje vzduch a prostřednictvím elektrod se dovnitř zavede elektrický proud.
Trubice může být vyrobena ze skla, keramiky nebo kovu. V elektronce se mohou nacházet katody, anody nebo mřížky.

Význam slova, termín, co je to Elektronka? Definice odborného termínu, slova Elektronka. Co znamená pojem Elektronka z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Elektronka se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: Elektronka, pojem, co to je, význam, definice, synonymum, Technika, slovník, wiki, informace, slovo, vysvětlení, termín, formulace, význam slova, Technika

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Elektronka? resp. co to je Elektronka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronka, odpověď na dotaz co je to Elektronka?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Ludvík Svoboda? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.