Co je to?
Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Co je to Borax? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Borax

Název borax označuje jednoklonný minerál. Tento název pochází z arabštiny, ale ve středověku se mu říkalo tinkal, jelikož byl do Evropy dovážen z Tibetu. Borax pochází z ložisek evaporitů, vzniká vysrážením ve slaných jezerech a jako výkvět na půdách aridních oblastí.
Na Mohsově stupnici tvrdosti má hodnotu 2. Borax může být šedobílý, šedý, bezbarvý, zelený nebo modrý. Rozpustný je ve vodě a v kyselinách. Využívá se jako zdroj boru, v chemickém či potravinářském průmyslu, sklářství, papírenství i zemědělství. Pro tyto účely se borax připravuje také uměle. V přírodě se vyskytuje řídce.

Význam slova, termín, co je to Borax? Odborný výraz, definice slova Borax. Co znamená pojem Borax z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Borax s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Borax se nachází v sekci Chemie

Co znamená pojem Borax? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Borax (Wallerius, 1748), dříve též tinkal, chemický vzorec Na2[B4O5(OH)4]·8H2O (tetraboritan sodný), je jednoklonný minerál. Název pochází z arabského buraq - bílý. Dřívější název tinkal pochází ze středověku, kdy byl borax do Evropy dovážen z Tibetu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, synonymum, přesný výraz, co to je, informace, termín, popis, pojem, přesný význam, heslo, co znamená, význam slova, Chemie

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Borax? resp. jaký je přesný význam slova Borax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borax, odpověď na dotaz co je to Borax?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.