Co je to?
Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená termín Avokádo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.

Význam slova, termín, co je to Avokádo? Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Avokádo se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam slova, co to je, popis, vysvětlení, termín, informace, Rostliny, co znamená, Rostliny, Avokádo, definice, slovo, formulace, význam, pojem, Avokádo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Avokádo? resp. jaký je přesný význam slova Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Hotař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Avokádo hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.