Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Co to je Oškrt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Oškrt?

Tyčovitý nástroj vyrobený z oceli a ukončený hrotem ve tvaru čtyřbokého nebo někdy i šesti nebo osmibokého jehlanu. Podobu druhého konce ocelové tyčky určuje způsob jejího upevnění do hnacího nářadí. Oškrt má průměr od 1 centimetru a délku od 30 centimetrů, přesné rozměry se řídí při práci používanou silou.

Význam slova, termín, co je to Oškrt? Odborný termín, výraz, slovo Oškrt. Co znamená pojem Oškrt z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Oškrt? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oškrt je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: informace, význam, definice, přesný význam, přesný výraz, Oškrt, synonymum, wiki, význam slova, pojem, popis, formulace, Oškrt, heslo, význam pojmu, vysvětlení

Co označuje termín Oškrt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Oškrt je ocelový pracovní nástroj používaný zejména k rozrušování tuhých hmot. Původně se používal k ručnímu opracování, dnes prakticky pouze jako hrot složitějších nářadí. Umožňuje osově vedenou silou narušit povrch tuhé hmoty a dalším osově vedeným silovým působením pod malým úhlem k povrchu narušované hmoty (tj. oškrtnutím) ji část odstranit. V okamžiku průniku do rozrušované hmoty může být také namáhán kolmo na osu a hmotu vylomit.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Oškrt? resp. co se skrývá pod slovem Oškrt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oškrt, odpověď na dotaz co je to Oškrt?. Víte např. kdo to je Tchán? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Oškrt hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.