Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Báseň

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.

Význam slova, termín, co je to Báseň? Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Báseň sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Báseň je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Báseň? Výraz, definice slova z Wikipedie

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, Báseň, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, Literatura, definice, slovo, vysvětlení, termín, popis, synonymum, co znamená

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Báseň? resp. jaká je definice termínu Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Báseň hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde