Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Báseň

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.

Význam slova, termín, co je to Báseň? Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Báseň s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Báseň se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Báseň? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: synonymum, definice, informace, pojem, význam, slovník, význam slova, wiki, slovo, Literatura, heslo, termín, přesný význam, význam pojmu, co znamená

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Báseň? resp. jaká je definice slova Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde