Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Báseň

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.

Význam slova, termín, co je to Báseň? Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Báseň sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Báseň patří do sekce Literatura

Klíčová slova: definice, Literatura, heslo, pojem, slovo, synonymum, co to je, termín, informace, význam, přesný význam, wiki, popis, Báseň, vysvětlení, slovník

Wikipedie píše o slovu Báseň?

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Báseň? resp. co se přesně ukrývá za slovem Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Agronom? Znáte a víte kdo je Monetarista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde