Co je to?
Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Co je to ICT? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu ICT

ICT je zkratka s významem informační a komunikační technologie z anglického Information and Communication Technologies. Patří sem veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi, tedy hardware (počítače), software (internetové vyhledávače, operační systémy) apod.

Význam slova, termín, co je to ICT? Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text ICT s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz ICT je v kategorii Zkratky

Co znamená pojem ICT? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies), česky též IKT, zahrnují veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi. Původní koncept informačních technologií (IT) byl doplněn o prvek komunikace, kdy mezi sebou začaly komunikovat jednotlivé počítače či uzavřené sítě. ICT ovšem nejsou jen hardwarové prvky (počítače, servery…), ale také softwarové vybavení (operační systémy, síťové protokoly, internetové vyhledávače…). ICT se používá rovněž přeneseně, např. ve spojení ICT kompetence. Na českých školách začal předmět ICT nahrazovat dřívější výpočetní techniku či informatiku, neboť na rozdíl od nich lépe popisuje současnou realitu, kdy informace jsou s komunikací takřka nerozlučně spjaty. V moderním světě představují informační a komunikační technologie důležitou a nepostradatelnou součást státní, podnikatelské i soukromé sféry. Z tohoto důvodu patří jejich ovládání mezi klíčové kompetence. IT obsahuje také strojírenství(např. SCA).

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, ICT, heslo, význam, synonymum, termín, přesný význam, vysvětlení, wiki, definice, popis, pojem, přesný výraz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo ICT? resp. jaká je definice termínu ICT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ICT, odpověď na dotaz co je to ICT?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu ICT i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.