Co je to?
Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Co je to ICT? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu ICT

ICT je zkratka s významem informační a komunikační technologie z anglického Information and Communication Technologies. Patří sem veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi, tedy hardware (počítače), software (internetové vyhledávače, operační systémy) apod.

Význam slova, termín, co je to ICT? Definice výrazu, termínu ICT. Co znamená odborný pojem ICT z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (ICT) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo ICT patří do sekce Zkratky

Co znamená pojem ICT? Definice slova, termínu z Wikipedie

Informační a komunikační technologie, zkráceně ICT (z anglického Information and Communication Technologies), česky též IKT, zahrnují veškeré informační technologie používané pro komunikaci a práci s informacemi. Původní koncept informačních technologií (IT) byl doplněn o prvek komunikace, kdy mezi sebou začaly komunikovat jednotlivé počítače či uzavřené sítě. ICT ovšem nejsou jen hardwarové prvky (počítače, servery…), ale také softwarové vybavení (operační systémy, síťové protokoly, internetové vyhledávače…). ICT se používá rovněž přeneseně, např. ve spojení ICT kompetence. Na českých školách začal předmět ICT nahrazovat dřívější výpočetní techniku či informatiku, neboť na rozdíl od nich lépe popisuje současnou realitu, kdy informace jsou s komunikací takřka nerozlučně spjaty. V moderním světě představují informační a komunikační technologie důležitou a nepostradatelnou součást státní, podnikatelské i soukromé sféry. Z tohoto důvodu patří jejich ovládání mezi klíčové kompetence. IT obsahuje také strojírenství(např. SCA).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, význam slova, heslo, pojem, slovník, popis, termín, přesný výraz, formulace, Zkratky, definice, význam pojmu, přesný význam, ICT, slovo

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je ICT? resp. jaký je přesný význam slova ICT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ICT, odpověď na dotaz co je to ICT?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu ICT v jiné sekci než Zkratky. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.