Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Co to je THC? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu THC

THC je zkratka pro tetrahydrokanabinol, psychoaktivní látkou nacházející se v konopí, ze kterého se připravuje marihuana. Ta se získává usušením konopného květenství. Pokud je konopí kvalitní, může mít marihuana v sušině až 20% THC.
Podíl THC se zjišťuje při testech na drogy. THC je kanabinoid, jedinou rostlinou, která tyto látky vytváří, je právě konopí. Legální využití a užívání konopí a THC je v ČR možné pouze na lékařský předpis.

Význam slova, termín, co je to THC? Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text THC s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín THC se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: THC, termín, vysvětlení, slovo, význam, co znamená, formulace, význam pojmu, synonymum, informace, význam slova, slovník, přesný význam, Chemie, heslo, definice

Co označuje termín THC? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC, též delta-9-tetrahydrocannabinol) je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřání stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. Existující syntetické izomery THC se jmenují dronabinol (obchodní název Marinol) a nabilone (obchodní název Cesamet).

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená THC? resp. co znamená THC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu THC, odpověď na dotaz co je to THC?. Víte např. kdo to je Bukvice? Znáte a víte kdo je Monetarista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu THC i v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.