Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Co to je THC? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova THC

THC je zkratka pro tetrahydrokanabinol, psychoaktivní látkou nacházející se v konopí, ze kterého se připravuje marihuana. Ta se získává usušením konopného květenství. Pokud je konopí kvalitní, může mít marihuana v sušině až 20% THC.
Podíl THC se zjišťuje při testech na drogy. THC je kanabinoid, jedinou rostlinou, která tyto látky vytváří, je právě konopí. Legální využití a užívání konopí a THC je v ČR možné pouze na lékařský předpis.

Význam slova, termín, co je to THC? Odborný termín, výraz, slovo THC. Co znamená pojem THC z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem THC je v sekci Chemie

Klíčová slova: synonymum, wiki, informace, význam pojmu, vysvětlení, definice, THC, pojem, přesný výraz, THC, slovo, přesný význam, Chemie, co to je, Chemie, co znamená

Co znamená pojem THC? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC, též delta-9-tetrahydrocannabinol) je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřání stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. Existující syntetické izomery THC se jmenují dronabinol (obchodní název Marinol) a nabilone (obchodní název Cesamet).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to THC? resp. co přesně označuje termín THC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu THC, odpověď na dotaz co je to THC?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Monetarista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín THC hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.