Co je to?
Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Co je to Ego? Význam slova

Co znamená termín Ego? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ego je pojem z oblasti psychoanalýzy a je jedno ze základních složek člověka. Ego nelze zcela ztotožnit s pojmem „já“. Výsledkem činnosti ega je projev chování člověka. Ego se řídí zásadami reality a zahrnuje působení pudové i sociální složky, které udržuje v rovnováze.
Pojem ega rozpracoval Sigmund Freud. Moderní psychologie označuje ego jako složku racionální, řídící se svědomím, vědomím povinnosti a sociální jistoty.

Význam slova, termín, co je to Ego? Definice výrazu, termínu Ego. Co znamená odborný pojem Ego z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ego sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ego patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co znamená, Psychologie, synonymum, definice, vysvětlení, slovo, význam, Ego, přesný výraz, termín, co to je, význam pojmu, popis, přesný význam, heslo, Ego

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ego? resp. jaký je přesný význam slova Ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ego, odpověď na dotaz co je to Ego?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Koroner? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.