Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Co to je Přísudek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přísudek

Přísudek je jeden ze základních větných členů. Nejčastěji je slovesný a vyjadřuje činnost vykonávanou podmětem. Slovesně jmenný přísudek se skládá z tzv. sponového slovesa (být, bývat, stát, stávat se někým/ něčím) a jmenné části (podstatného nebo přídavného jména).

Význam slova, termín, co je to Přísudek? Odborný termín, výraz, slovo Přísudek. Co znamená pojem Přísudek z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Přísudek se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: informace, wiki, význam pojmu, definice, pojem, slovo, slovník, Český jazyk, heslo, Český jazyk, co znamená, Přísudek, co to je, Přísudek, přesný výraz, význam slova

Co znamená pojem Přísudek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Přísudek (predikát) je základní větný člen přisuzující podmětu nebo samostatně vyjadřující činnost, stav nebo vlastnost, jako například prší ve větě Venku prší, či je zelený ve větě Strom je zelený. Zpravidla je to sloveso v určitém tvaru nebo pomocné (sponové) sloveso se jmenným nebo příslovečným tvarem.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Přísudek? resp. jaká je definice slova Přísudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísudek, odpověď na dotaz co je to Přísudek?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Wotan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Přísudek v jiné sekci než Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.