Co je to?
Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Co to je Cui bono? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cui bono

Cui bono? neboli "V čí prospěch?" je latinská řečnická otázka, která se může objevovat v esejích nebo v jiných textech úvahového či filozofického charakteru. Používá se bez překladu, v původní latinské podobě. Tradice jejího používání pochází už z antického Říma (tam byla používána při vyšetřování trestných činů).

Význam slova, termín, co je to Cui bono? Definice výrazu Cui bono. Co znamená odborný pojem Cui bono z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cui bono? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Cui bono je v sekci Latina

Co znamená pojem Cui bono? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Cui bono? je latinská fráze, znamenající v čí prospěch? nebo komu ku prospěchu? (v doslovném překladu komu/kterému dobro). Občas je použita v kriminalistice či trestním právu, při soudních procesech, detektivkách apod. Stejný význam má i méně rozšířená fráze cui prodest?

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Cui bono, definice, heslo, wiki, význam, synonymum, pojem, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, popis, termín, co to je

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cui bono? resp. jaká je definice termínu Cui bono? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cui bono, odpověď na dotaz co je to Cui bono?. Víte např. kdo to je Reverend? Znáte a víte kdo je Vezír? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Cui bono hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.