Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Co je to Příslovce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Příslovce

Příslovce neboli adverbia patří k neohebným slovním druhům. Slouží k vyjádření bližších okolností děje, například místa, času, způsobu, příčiny a dalších. Mohou také určovat stupeň nebo míru. Jako větný druh jsou většinou příslovečné určení nebo neshodný přívlastek.
Tvar příslovce se ve větě nemění, ale příslovce je možno stupňovat. Příslovce bývají tvořena z přídavných jmen nebo vznikají ustrnutím jmenných pádů.

Význam slova, termín, co je to Příslovce? Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Příslovce? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Příslovce patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Příslovce? Definice slova, termínu z Wikipedie

Příslovce (adverbium) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti dějů a vlastností. V češtině se mezi slovními druhy řadí na šesté místo. Nejčastěji má ve větě funkci příslovečného určení, které je závislé na přísudku.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: wiki, Příslovce, definice, termín, popis, co to je, význam slova, synonymum, informace, přesný výraz, význam pojmu, heslo, význam

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Příslovce? resp. jaký je přesný význam slova Příslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příslovce, odpověď na dotaz co je to Příslovce?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Muslim? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příslovce v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.