Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Co je to Příslovce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Příslovce?

Příslovce neboli adverbia patří k neohebným slovním druhům. Slouží k vyjádření bližších okolností děje, například místa, času, způsobu, příčiny a dalších. Mohou také určovat stupeň nebo míru. Jako větný druh jsou většinou příslovečné určení nebo neshodný přívlastek.
Tvar příslovce se ve větě nemění, ale příslovce je možno stupňovat. Příslovce bývají tvořena z přídavných jmen nebo vznikají ustrnutím jmenných pádů.

Význam slova, termín, co je to Příslovce? Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Příslovce můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Příslovce je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, přesný význam, vysvětlení, pojem, synonymum, informace, definice, význam, význam pojmu, význam slova, slovo, termín, Příslovce, slovník, popis, heslo

Co označuje termín Příslovce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Příslovce (adverbium) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti dějů a vlastností. V češtině se mezi slovními druhy řadí na šesté místo. Nejčastěji má ve větě funkci příslovečného určení, které je závislé na přísudku.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Příslovce? resp. co znamená Příslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příslovce, odpověď na dotaz co je to Příslovce?. Víte např. kdo to je Pedel? Znáte a víte kdo je Altistka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.