Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co to je Nylon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nylon?

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.

Význam slova, termín, co je to Nylon? Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Nylon můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Nylon je v kategorii Materiály

Klíčová slova: heslo, pojem, co to je, formulace, význam, Materiály, přesný význam, Nylon, přesný výraz, význam slova, co znamená, význam pojmu, informace, Materiály, Nylon, termín

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nylon?

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Nylon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Nemesis? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde