Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co to je Dysplazie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.

Význam slova, termín, co je to Dysplazie? Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dysplazie se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dysplazie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, pojem, Dysplazie, formulace, význam, synonymum, definice, přesný význam, heslo, co to je, wiki, Lékařství, slovník, Dysplazie, Lékařství

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dysplazie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Držgrešle? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?