Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Co to je Dysplazie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dysplazie?

Dysplazie je pojem z oblasti patologie. Vztahuje se k poruchám vývoje či růstu. Jedná se o poruchu, při které dochází k rozšiřování nezralých buněk a úbytku buněk zralých. Dysplazie je často příznakem nádorového procesu.
Její výskyt signalizuje zvýšenou pravděpodobnost vzniku zhoubných nádorů. Vyzrávání a diferenciace buněk jsou u této poruchy opožděné.

Význam slova, termín, co je to Dysplazie? Odborný termín, výraz, slovo Dysplazie. Co znamená pojem Dysplazie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dysplazie s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Dysplazie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, slovník, heslo, co to je, Dysplazie, vysvětlení, přesný výraz, Lékařství, formulace, definice, pojem, význam slova, přesný význam, Dysplazie, wiki, význam pojmu

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dysplazie? resp. co vlastně znamená slovo Dysplazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysplazie, odpověď na dotaz co je to Dysplazie?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Držgrešle? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?