Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Co je to Zaručená mzda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zaručená mzda?

Zaručená mzda je poměrně nový pojem. Od minimální mzdy se liší především tím, že určuje nejnižší cenu za vykonanou práci. Zohledněna je namáhavost a složitost práce a také zodpovědnost. Přesněji jde o plat či mzdu za práci vykonanou v týdenní pracovní době 40 hodin.
Právo na tuto mzdu upravuje zákoník práce, platový výměr, vnitřní předpis nebo smlouva. Pokud není zaručená mzda nijak definována, řídí se její výše podle nařízení vlády. Toto nařízení je vydáno zpravidla na začátku roku a při stanovení výše zaručené mzdy zohledňuje vývoj cen a mezd.

Význam slova, termín, co je to Zaručená mzda? Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Zaručená mzda je v kategorii Právo

Klíčová slova: termín, wiki, význam slova, vysvětlení, formulace, přesný výraz, Právo, význam pojmu, informace, co znamená, synonymum, Právo, Zaručená mzda, slovo, pojem, přesný význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zaručená mzda? resp. co znamená Zaručená mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zaručená mzda, odpověď na dotaz co je to Zaručená mzda?. Víte např. kdo to je Vin Diesel? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?