Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schodek rozpočtu. Co znamená pojem Schodek rozpočtu z kategorie Ekonomie?

Co to je Schodek rozpočtu? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Schodek rozpočtu?

Schodek rozpočtu je rozdíl mezi výší příjmů a výdajů. Pojem se používá především u státního rozpočtu, kdy si stát naplánuje své výdaje tak, aby byly vyšší než příjmy, a rozdíl vyrovná půjčením financí třeba v podobě vydání dluhopisů. Ty je však nutno splatit i s úroky.
Opakovaný schodek rozpočtu je příčinou zadlužování státu a je nutno počítat s výdaji na splácení i v následujících letech.

Význam slova, termín, co je to Schodek rozpočtu? Odborný termín, výraz, slovo Schodek rozpočtu. Co znamená pojem Schodek rozpočtu z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Schodek rozpočtu s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Schodek rozpočtu patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: slovo, Schodek rozpočtu, termín, wiki, přesný výraz, význam, synonymum, význam pojmu, co to je, co znamená, informace, Schodek rozpočtu, slovník, význam slova, Ekonomie, Ekonomie

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Schodek rozpočtu? resp. jaký je přesný význam slova Schodek rozpočtu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schodek rozpočtu, odpověď na dotaz co je to Schodek rozpočtu?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Suflér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.