Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je to Kvórum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kvórum

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.

Význam slova, termín, co je to Kvórum? Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kvórum? s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kvórum je v sekci Politika

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, vysvětlení, popis, slovník, význam slova, Politika, Kvórum, heslo, význam pojmu, definice, pojem, synonymum, slovo, formulace, informace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kvórum? resp. co označuje slovo Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Jitka Čvančarová? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.