Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je to Kvórum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvórum

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.

Význam slova, termín, co je to Kvórum? Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kvórum? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kvórum je v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, přesný význam, heslo, Kvórum, Politika, informace, termín, slovník, co znamená, pojem, co to je, wiki, formulace, Politika, přesný výraz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kvórum? resp. co přesně označuje termín Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.