Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je to Majáles? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Majáles?

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.

Význam slova, termín, co je to Majáles? Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Majáles sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Majáles patří do sekce Kultura

Klíčová slova: informace, přesný výraz, význam pojmu, Majáles, heslo, pojem, vysvětlení, přesný význam, význam, slovo, formulace, slovník, Kultura, definice, wiki, Kultura

Co označuje termín Majáles? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Majáles? resp. co se přesně ukrývá za slovem Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Švejk? Znáte a víte kdo je Donátor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Majáles v jiné sekci než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.