Co je to?
Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Co je to Majáles? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Majáles

Studentské oslavy pořádané k příležitosti příchodu máje se nazývají majáles. Jedná se o oslavu krás studentského života. Při pohledu do historie zjistíme, že se první majálesy konaly již v patnáctém století a souvisely se vznikem a rozvojem univerzit. Později byly majálesy na čas zakázány.
V období První československé republiky tradice majálesu ochabovala, ale po druhé světové válce byla opět oživena. V roce 1965 se králem majáles stal proslulý americký spisovatel a bohém Allen Ginsberg. Režim ho však později zatknul a vyhostil ze státu. Další rozmach majáles zaznamenal po roce 2004.

Význam slova, termín, co je to Majáles? Výraz, termín, definice slova Majáles. Co znamená odborný pojem Majáles z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Majáles) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Majáles je v kategorii Kultura

Co znamená pojem Majáles? Výraz, definice slova z Wikipedie

Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: popis, co znamená, přesný význam, vysvětlení, synonymum, pojem, přesný výraz, Majáles, význam slova, co to je, význam pojmu, termín, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Majáles? resp. co znamená slovo Majáles? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Majáles, odpověď na dotaz co je to Majáles?. Víte např. kdo to je Vít Rakušan? Znáte a víte kdo je Popelka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.