Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Co to je Ozonová díra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ozonová díra?

Ozonová díra je pojem užívaný pro označení části stratosféry v místě, kde je zeslabená vrstva ozonu. Toto zeslabování a tedy i vznik ozonové díry bývá spojováno s technologickým rozvojem a používáním freonů v nejrůznějších přístrojích a médiích, ke kterému dochází od roku 1930.
Ozonová díra vzniká odštěpením chloru z freonů, které se dostanou do stratosféry. Tím se snižuje obsah ozonu, který pak absorbuje méně karcinogenního ultrafialového záření. Zákaz celosvětové výroby a používání freonů není doposud definitivní, i když vyspělé země se o něj snaží.

Význam slova, termín, co je to Ozonová díra? Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ozonová díra se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, slovo, přesný význam, Věda, význam slova, heslo, informace, slovník, co znamená, Ozonová díra, formulace, definice, Ozonová díra, Věda, přesný výraz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ozonová díra? resp. co znamená slovo Ozonová díra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozonová díra, odpověď na dotaz co je to Ozonová díra?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Paša? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.