Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Neurologie?

Neurologie je lékařský obor, který za zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění nervové soustavy.

Význam slova, termín, co je to Neurologie? Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Neurologie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, termín, slovník, přesný výraz, Neurologie, Neurologie, heslo, co to je, co znamená, Lékařství, přesný význam, wiki, informace, popis, význam, pojem

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Neurologie?

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Neurologie? resp. co znamená výraz Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Grázl? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.