Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Neurologie

Neurologie je lékařský obor, který za zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění nervové soustavy.

Význam slova, termín, co je to Neurologie? Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Neurologie s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Neurologie je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Neurologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: Neurologie, synonymum, slovo, wiki, slovník, přesný význam, co to je, význam pojmu, Lékařství, význam slova, vysvětlení, heslo, pojem, informace, přesný výraz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Neurologie? resp. co znamená slovo Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.