Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Neurologie?

Neurologie je lékařský obor, který za zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění nervové soustavy.

Význam slova, termín, co je to Neurologie? Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Neurologie? s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Neurologie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Neurologie, synonymum, pojem, přesný význam, význam, slovník, formulace, wiki, definice, co znamená, popis, slovo, informace, přesný výraz, význam slova, Lékařství

Co znamená pojem Neurologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Neurologie? resp. jaký je přesný význam slova Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.