Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Co je to Tanin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tanin

Tanin neboli tříslovina je polyfenol rostlinného původu. Je příčinou srážení bílkovin. Má trpkou nebo hořkou chuť. Tanin se nachází v luštěninách, čaji, víně, dřevě nebo kůře, ořechových slupkách a podobně.
Lze ho použít pro léčbu hemoroidů, průjmu, k detoxikaci nebo ke zmírnění krvácení. Ve veterinární praxi je součástí výživových doplňků a antiparazitik. V chemii je užitečný při výrobě duběnkového inkoustu a detekci železa.

Význam slova, termín, co je to Tanin? Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tanin? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tanin se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: co znamená, Chemie, přesný výraz, definice, Tanin, Tanin, přesný význam, heslo, formulace, popis, význam slova, co to je, vysvětlení, význam pojmu, Chemie, synonymum

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tanin? resp. co znamená slovo Tanin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tanin, odpověď na dotaz co je to Tanin?. Víte např. kdo to je Textař? Znáte a víte kdo je Upír? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.