Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Co je to Tanin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tanin

Tanin neboli tříslovina je polyfenol rostlinného původu. Je příčinou srážení bílkovin. Má trpkou nebo hořkou chuť. Tanin se nachází v luštěninách, čaji, víně, dřevě nebo kůře, ořechových slupkách a podobně.
Lze ho použít pro léčbu hemoroidů, průjmu, k detoxikaci nebo ke zmírnění krvácení. Ve veterinární praxi je součástí výživových doplňků a antiparazitik. V chemii je užitečný při výrobě duběnkového inkoustu a detekci železa.

Význam slova, termín, co je to Tanin? Výraz, termín, definice slova Tanin. Co znamená odborný pojem Tanin z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tanin? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tanin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam, přesný výraz, Tanin, wiki, definice, formulace, termín, slovo, informace, Tanin, Chemie, pojem, slovník, co to je, synonymum, přesný význam

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Tanin? resp. co se skrývá pod slovem Tanin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tanin, odpověď na dotaz co je to Tanin?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Upír? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.