Co je to?
Definice výrazu Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Co to je Inri? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Inri

Nápis INRI můžete najít na mnoha místech spojených s křesťanskou vírou. Jedná se o latinskou zkratku slov Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, což v překladu do českého jazyka znamená Ježíš Nazaretský, král židovský. Většinou se s tímto nápisem můžeme setkat v souvislosti s ukřižovaným Ježíšem Kristem nebo krucifixy.

Význam slova, termín, co je to Inri? Definice výrazu Inri. Co znamená odborný pojem Inri z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Inri s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Inri se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, vysvětlení, Inri, slovo, formulace, co to je, slovník, význam slova, synonymum, co znamená, Inri, význam pojmu, přesný význam, informace, termín

Ve Wikipedii se o termínu Inri píše následující

Nápis INRI je zkratkou latinského Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, česky Ježíš Nazaretský, král židovský a bývá tradičně zobrazován na krucifixech a jiných zobrazeních ukřižovaného Ježíše Krista.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Inri? resp. jaký je význam pojmu Inri? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inri, odpověď na dotaz co je to Inri?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Apoštol? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?