Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rašelina?

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.

Význam slova, termín, co je to Rašelina? Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rašelina? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Rašelina je v sekci Příroda

Klíčová slova: wiki, co to je, slovník, popis, přesný výraz, formulace, přesný význam, termín, informace, popis, Příroda, pojem, význam slova, Příroda, Rašelina

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Rašelina? resp. co znamená slovo Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Outsider? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rašelina i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?