Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.

Význam slova, termín, co je to Rašelina? Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rašelina doporučujeme sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rašelina se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: Rašelina, termín, wiki, heslo, slovník, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, informace, Příroda, Rašelina, popis, Příroda, definice, slovo, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rašelina? resp. co přesně označuje termín Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Kurt Cobain? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Rašelina hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?