Co je to?
Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Lombardní úvěr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lombardní úvěr?

Lombardní úvěr patří ke krátkodobým úvěrům. Tento úvěr je zajištěný zastavením movitých věcí, především šperků, drahých kovů, cenných papírů a podobně. Často jde o úvěr poskytnutý centrální bankou ostatním bankovním institucím za zástavu cenných papírů.
Název lombardní úvěr pochází z oblasti, která byla již ve středověku sídlem bankéřů. K poskytnutí úvěru musí být sepsána smlouva, ve které je kromě obvyklých náležitostí zakotveno, že v případě neplnění závazku může banka prodat zastavený majetek i bez rozhodnutí soudu.

Význam slova, termín, co je to Lombardní úvěr? Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lombardní úvěr? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lombardní úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, popis, pojem, Lombardní úvěr, přesný výraz, heslo, vysvětlení, slovo, význam slova, Bankovnictví, termín, význam, informace, přesný význam, definice, význam pojmu

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lombardní úvěr? resp. co přesně znamená slovo Lombardní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní úvěr, odpověď na dotaz co je to Lombardní úvěr?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?