Co je to?
Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Lombardní úvěr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lombardní úvěr

Lombardní úvěr patří ke krátkodobým úvěrům. Tento úvěr je zajištěný zastavením movitých věcí, především šperků, drahých kovů, cenných papírů a podobně. Často jde o úvěr poskytnutý centrální bankou ostatním bankovním institucím za zástavu cenných papírů.
Název lombardní úvěr pochází z oblasti, která byla již ve středověku sídlem bankéřů. K poskytnutí úvěru musí být sepsána smlouva, ve které je kromě obvyklých náležitostí zakotveno, že v případě neplnění závazku může banka prodat zastavený majetek i bez rozhodnutí soudu.

Význam slova, termín, co je to Lombardní úvěr? Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lombardní úvěr? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Lombardní úvěr patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, Bankovnictví, definice, heslo, co to je, synonymum, Bankovnictví, informace, význam, Lombardní úvěr, význam slova, formulace, vysvětlení, slovo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Lombardní úvěr? resp. jaký je přesný význam slova Lombardní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní úvěr, odpověď na dotaz co je to Lombardní úvěr?. Víte např. kdo to je Rudý John? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?