Co je to?
Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Co je to Glutasol? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Glutasol

Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.


Co je to Glutasol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Glutasol můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Glutasol je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, význam pojmu, formulace, co je to Glutasol?, Glutasol, Jídlo, přesný význam, slovo, lexikon, význam slova, co znamená, slovník, wiki, Jídlo, pojem, definice pojmu, synonymum, názvosloví


Pojem Glutasol je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glutasol? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol nebo wei-su je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přídatná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621. Množství volného glutamátu v potravinách je ovšem možné zvýšit i přidáním hydrolyzátu zdroje bohatého na proteiny (a tedy i na kyselinu glutamovou), v tomto případě se glutamát nemusí označovat jako přidaná látka, nýbrž je zde označen např. jako výtažek z droždí, extrakt z pekařského droždí, bílkovinný hydrolyzát, kvasnicový extrakt, kvasnicový výtažek, rostlinný bílkovinný hydrolyzát, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina, sojový bílkovinný hydrolyzát, sojový hydrolyzát, sójový extrakt, apod.).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glutasol ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Glutasol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Glutasol ve vyhledávači Yandex

Najít termín Glutasol ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glutasol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Glutasol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutasol například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Glutasol? resp. co znamená slovo Glutasol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutasol, odpověď na dotaz co je to Glutasol?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?