Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Co to je Renta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Renta

Renta je důchod, který se zakládá na majetku, především na výnosu z finančního kapitálu, půdy a podobně. Jedná se o stálý a pravidelný pasivní příjem. Získává se bez vynaložení aktivity a času, tvoří se z kapitálu. Pro jeho získání není nutná fyzická přítomnost majitele.
Může jít například o rentu z kapitálu, úroků, licencí a patentů, dividend, autorských práv, zisků z podniků, pronájmů a podobně.

Význam slova, termín, co je to Renta? Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Renta s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Renta je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, co znamená, slovník, význam, Ekonomie, wiki, Ekonomie, heslo, význam pojmu, přesný význam, termín, slovo, přesný výraz, vysvětlení, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Renta? resp. jaká je definice termínu Renta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Renta, odpověď na dotaz co je to Renta?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.