Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Co to je Renta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Renta

Renta je důchod, který se zakládá na majetku, především na výnosu z finančního kapitálu, půdy a podobně. Jedná se o stálý a pravidelný pasivní příjem. Získává se bez vynaložení aktivity a času, tvoří se z kapitálu. Pro jeho získání není nutná fyzická přítomnost majitele.
Může jít například o rentu z kapitálu, úroků, licencí a patentů, dividend, autorských práv, zisků z podniků, pronájmů a podobně.

Význam slova, termín, co je to Renta? Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Renta? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Renta se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, co znamená, význam slova, definice, popis, synonymum, informace, slovo, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, co to je, vysvětlení

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Renta? resp. jaká je definice slova Renta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Renta, odpověď na dotaz co je to Renta?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Renta hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.