Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Co to je Renta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Renta?

Renta je důchod, který se zakládá na majetku, především na výnosu z finančního kapitálu, půdy a podobně. Jedná se o stálý a pravidelný pasivní příjem. Získává se bez vynaložení aktivity a času, tvoří se z kapitálu. Pro jeho získání není nutná fyzická přítomnost majitele.
Může jít například o rentu z kapitálu, úroků, licencí a patentů, dividend, autorských práv, zisků z podniků, pronájmů a podobně.

Význam slova, termín, co je to Renta? Odborný termín, výraz, slovo Renta. Co znamená pojem Renta z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Renta) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Renta je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, význam slova, pojem, definice, heslo, formulace, význam pojmu, co znamená, slovník, termín, Renta, co to je, přesný výraz, informace, slovo

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Renta? resp. jaký je význam slova Renta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Renta, odpověď na dotaz co je to Renta?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.