Co je to?
Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Co je to HTTPs? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu HTTPs?

HTTPs je způsob šifrování dat, která se vyměňují mezi serverem a klientem. Toto šifrování chrání data přenášená na internetu. HTTPs zabraňuje odposlouchávání či sledování dat nebo jejich modifikaci. Díky HTTPs se do prohlížeče dostane pouze takový obsah, který byl vytvořen určitou webovou stránkou – bez vložených reklam nebo přesměrování např. osobních údajů. HTTPs brání i sledování provozu přenášení dat, takže chrání uživatele před nechráněnou kontrolou prohlíženého obsahu.


Co je to HTTPs? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HTTPs. Co znamená odborný pojem HTTPs z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo HTTPs se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, termín, přesný výraz, co je to HTTPs?, informace, terminologie, co znamená, Internet, Internet, HTTPs, přesný význam, formulace, význam pojmu, wiki, slovník, popis, odborný výraz


Pojem HTTPs je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu HTTPs?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS využívá protokol HTTP spolu s protokolem SSL nebo TLS. HTTPS je využíván především pro komunikaci webového prohlížeče s webovým serverem. Zajišťuje autentizaci, důvěrnost přenášených dat a jejich integritu. Standardní port na straně serveru je 443 TCP.

Jiné informační zdroje o pojmu HTTPs

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HTTPs ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín HTTPs ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem HTTPs na Youtube

Najít slovo HTTPs ve vyhledávači Qwant

Najít termín HTTPs ve Wikizdrojích

Vyhledat termín HTTPs ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTPs například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova HTTPs? resp. co znamená HTTPs? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTPs, odpověď na dotaz co je to HTTPs?. Víte např. kdo to je Ondřej Vetchý? Znáte a víte kdo je Ben Cristovao? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.