Co je to?
Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Co je to Strofa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Strofa?

Strofa neboli česky sloka je skupina vzniklá spojením jednotlivých veršů, které jsou jednotné zvukově i významově a tvoří myšlenkový celek. Má určitý vzorec pro rytmus i rým, které se pak v celé básni pravidelně opakují.
Sloky se skládají z různého počtu veršů, ty mohou mít odlišné uspořádání a rýmy různě rozložené. Strofy mohou mít individuální uspořádání nebo tradiční podobu. K nejčastěji používaným patří tercina, oktáva či oblíbený sonet.

Význam slova, termín, co je to Strofa? Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Strofa sdílejte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Strofa je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, význam, co znamená, popis, slovník, wiki, význam slova, slovo, význam pojmu, Literatura, synonymum, heslo, formulace, přesný výraz, pojem, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Strofa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Strofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strofa, odpověď na dotaz co je to Strofa?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.