Co je to?

Co je to Firmware?

Firmware
Co znamená výraz Firmware

Firmware je termín z oblasti elektroniky a výpočetní techniky. Firmware znamená něco malého, stálého, jedná se buď o programy nebo datové struktury. Jejich účelem je vnitřní ovládání nejrůznějších elektronických zařízení.
Typickými výrobky jsou například kalkulačky, dálkové ovládání, různé počítačové díly – paměťové karty, klávesnice, pevné disky a další. Firmware ale znamená i náročnější přístroje. Průmysloví roboti, různé vědecké přístroje, mobilní telefony, fotoaparáty a další potřebují pro základní i vyšší funkce firmware.

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Termín Firmware se nachází v sekci PočítačeKlíčová slova: termín, synonymum, heslo, Počítače, definice, popis, význam slova, slovo, přesný význam, pojem

Co lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Firmware? resp. co znamená Firmware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení pojmu Firmware, odpověď na dotaz co je to Firmware?. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma. Děkujeme za návštěvu internetového projektu - shromažďujícího definice pojmů, slov, hesel a termínů - Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.