Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Výklad?

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.


Co je to Výklad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Výklad s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výklad se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, wiki, Literatura, co to je, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, Literatura, synonymum, Výklad, terminologie, informace, přesný výraz, formulace, význam, význam slova


Pojem Výklad je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Výklad dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Výklad na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Výklad ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Výklad na Youtube

Hledat výraz Výklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Výklad ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklad například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Výklad? resp. co znamená výraz Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Bolek Polívka? Znáte a víte kdo je Tramp? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Výklad i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.