Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Výklad

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.

Význam slova, termín, co je to Výklad? Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Výklad? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Výklad je v sekci Literatura

Co znamená pojem Výklad? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: formulace, popis, význam slova, přesný výraz, definice, slovo, význam pojmu, heslo, Literatura, Literatura, vysvětlení, termín, přesný význam, co znamená, pojem

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Výklad? resp. co znamená slovo Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.