Co je to?
Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Co je to Výklad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Výklad

Výklad je označení slohového útvaru, s nímž se nejčastěji setkáme v odborném stylu. Ten samozřejmě nezahrnuje pouze odborné publikace, ale i "texty na odborné téma pro laiky", tedy populárně-naučné (různé weby, časopisy atd.). Výklad by měl být dobře a přehledně řazen a strukturován, aby byl srozumitelný a jednoznačný. Objevují se v něm odborné názvy.

Význam slova, termín, co je to Výklad? Definice odborného termínu, slova Výklad. Co znamená pojem Výklad z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Výklad s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Výklad je v kategorii Literatura

Co znamená pojem Výklad? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Výklad je slohový útvar. Patří do funkčního stylu odborného. Postihuje a vysvětluje vnitřní souvislosti a vztahy, podmínky vzniku, vývoj, trvání jevu, jeho následky a objasňuje podstatu jevu. Výklad je základem učebnic, odborných časopisů a publikací.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, wiki, význam slova, pojem, slovník, popis, přesný výraz, význam, informace, Výklad, definice, přesný význam, synonymum, co to je

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Výklad? resp. co je to Výklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklad, odpověď na dotaz co je to Výklad?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Výklad i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.