Co je to?
Definice odborného termínu, slova Unisex. Co znamená pojem Unisex z kategorie Kultura?

Co je to Unisex? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Unisex?

Unisex je pojem, se kterým se nejčastěji setkáme v módě. Jako unisex je označován takový styl textilu, který se hodí pro muže i ženy, unisex móda je v tomto smyslu univerzální. Může se jednat o styl streetwear, casualwear nebo o sportovní a volnočasové oblečení. Unisex může být i kosmetika - např. deodoranty. Pojem se používá od 60. let 20. století.


Co je to Unisex? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Unisex. Co znamená pojem Unisex z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Unisex? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Unisex se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: heslo, lexikon, názvosloví, informace, význam slova, terminus technicus, slovník, Kultura, Unisex, definice, co je to Unisex?, wiki, přesný výraz, Kultura, vysvětlení, slovo, přesný význam, formulace


Pojem Unisex je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Unisex můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Unisex je pojem užívaný pro věci nezávislé na pohlaví, případně vhodné pro obě pohlaví. Výraz může být i synonymem pro genderovou slepotu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Unisex ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Unisex ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Unisex ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Unisex na Google.cz

Zkusit najít pojem Unisex ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Unisex na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Unisex například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Unisex? resp. jaká je definice slova Unisex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Unisex, odpověď na dotaz co je to Unisex?. Víte např. kdo to je Karolina Muchová? Znáte a víte kdo je Velkostatkář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.