Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aikido?

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.

Význam slova, termín, co je to Aikido? Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Aikido s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Aikido se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: definice, význam pojmu, popis, Sport, Aikido, slovník, wiki, význam, přesný výraz, formulace, informace, vysvětlení, termín, co to je, synonymum, co znamená

Co znamená pojem Aikido? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aikido? resp. co to je Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Steve Jobs? Znáte a víte kdo je Miroslav Sládek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Aikido i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.