Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aikido?

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.

Význam slova, termín, co je to Aikido? Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Aikido? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Aikido je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam, význam slova, popis, termín, význam pojmu, Aikido, slovo, formulace, definice, co to je, co znamená, popis, Sport

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Aikido? resp. co znamená slovo Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Cynik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Aikido i v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.