Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Co je to Aikido? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aikido?

Aikido je název pro umění sebeobrany, pocházející z Japonska. Základem této nauky je celkový rozvoj jedince, který aikido cvičí - jak po stránce fyzické, tak psychické. Cílem je hledání harmonie, ne samotný boj, soutěživost nebo soupeření.
Jeho počátky sahají již do devátého století. Za tvůrce aikida je označován Kišomaru Uešiba. Aikido se později rozšířilo i mimo území Japonska, v Evropě byla jednou z prvních zemí aikida Francie. Aikidu se často věnují judisté nebo karatisté po ukončení své kariéry, protože aikido nevyžaduje tolik svalového vypětí a přitom má podobné principy. Mohou být použity i zbraně jako nůž nebo dřevěný meč či tyč. Velkým propagátorem aikida je například herec Steven Seagal.

Význam slova, termín, co je to Aikido? Výraz, termín, definice slova Aikido. Co znamená odborný pojem Aikido z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Aikido? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Aikido je v kategorii Sport

Klíčová slova: heslo, význam, význam slova, co to je, význam pojmu, Aikido, synonymum, informace, přesný výraz, slovník, slovo, formulace, Sport, popis, wiki, definice

Ve Wikipedii se o termínu Aikido píše následující

Aikido je japonské umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Aikido? resp. co se skrývá pod slovem Aikido? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aikido, odpověď na dotaz co je to Aikido?. Víte např. kdo to je Webmaster? Znáte a víte kdo je Miroslav Sládek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aikido hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.