Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Antika

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Význam slova, termín, co je to Antika? Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antika? s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Antika je v sekci Různé

Klíčová slova: slovo, přesný význam, Antika, význam slova, pojem, Různé, význam pojmu, termín, heslo, synonymum, význam, vysvětlení, co to je, formulace, přesný výraz, Antika

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Antika? resp. jaká je definice termínu Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.