Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Antika

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Význam slova, termín, co je to Antika? Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antika? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Antika je v kategorii Různé

Klíčová slova: Antika, vysvětlení, termín, co znamená, slovník, heslo, Různé, Antika, Různé, význam, význam slova, informace, definice, pojem, přesný význam, slovo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Antika? resp. jaká je definice slova Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Donátor? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.