Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Antika

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Význam slova, termín, co je to Antika? Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Antika) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Antika je v kategorii Různé

Klíčová slova: význam, co znamená, význam slova, přesný význam, formulace, informace, slovo, synonymum, Různé, termín, wiki, popis, Antika

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Antika? resp. co znamená slovo Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Manažer? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Antika i v jiných kategoriích (než Různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.