Co je to?
Definice výrazu Blue ray. Co znamená odborný pojem Blue ray z kategorie Hardware?

Co to je Blue ray? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blue ray

Blu-ray disk patří mezi optické disky určené pro ukládání digitálních dat, jedná se o modernější verzi CD, resp. DVD s lepšími parametry (vyšší kapacita a rychlost) ukládání zvuku a obrazu. Kapacita standardních Blue-ray disků je 25 - 128 GB. Název blu-ray je odvozen od modré barvy paprsku laseru, který čte médium. Z licenčních důvodů neobsahuje název technologie písmeno e, správný název je proto blu-ray nikoliv blue-ray.

Význam slova, termín, co je to Blue ray? Definice výrazu Blue ray. Co znamená odborný pojem Blue ray z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Blue ray patří do sekce Hardware

Klíčová slova: definice, Blue ray, co znamená, popis, formulace, slovo, význam, Hardware, synonymum, přesný výraz, heslo, pojem, přesný význam, vysvětlení, informace, Hardware

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Blue ray?

Blu-ray disk (běžně zkracováno na BD, někdy používané BR není přesné - složenina Blu-ray je považována za jedno slovo, zatímco celý název formátu zní "Blu-ray disk", odtud zkratka BD) patří k třetí generaci optických disků, určených pro ukládání digitálních dat. Data se ukládají ve stopě tvaru spirály 0,1 mm pod povrch disku, příčný odstup stop je 0,35 μm. Pro čtení disků Blu-ray se používá laserové světlo s vlnovou délkou 405 nm. Technologii vyvinula japonská firma Sony ve spolupráci s firmou Philips, které následně se skupinou výrobců spotřební elektroniky založily organizaci Blu-ray Disc Association (BDA), která převzala dohled nad rozvojem a licencováním samotného formátu. Název disku pochází z anglického Blue ray, tj. modrý paprsek, označení související s barvou světla používaného ke čtení (písmeno "e" bylo z názvu vypuštěno, aby jej bylo možné zaregistrovat jako ochrannou známku).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Blue ray? resp. jaký je význam slova Blue ray? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blue ray, odpověď na dotaz co je to Blue ray?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Opatrovník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde