Co je to?
Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co to je Fosfor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fosfor?

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.

Význam slova, termín, co je to Fosfor? Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Fosfor se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: popis, formulace, Fosfor, slovník, Chemie, význam, význam pojmu, heslo, wiki, termín, slovo, význam slova, co to je, synonymum, Fosfor, přesný význam

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fosfor? resp. jaký je význam slova Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Republikán? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fosfor v jiné sekci než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.