Co je to?
Definice výrazu, termínu Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Co je to Inaugurace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Inaugurace?

Inaugurace je druh společenského slavnostního obřadu. Toto označení pocházející z latiny se používá především pro způsob veřejného uvedení určité osoby do nové funkce či úřadu. S inaugurací se setkáváme například u vrcholných představitelů státu při uvedení do funkce, typická je pro prezidenty, církevní nebo vysokoškolské hodnostáře a další.
Obřad může být spojen s dalšími ceremoniemi, jako jsou slavnostní sliby, podpisy, projevy a podobně.

Význam slova, termín, co je to Inaugurace? Definice výrazu, termínu Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Inaugurace s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Inaugurace je v kategorii Politika

Klíčová slova: popis, vysvětlení, heslo, slovník, co znamená, význam slova, definice, Politika, synonymum, Inaugurace, význam, přesný výraz, slovo, informace, význam pojmu, termín

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Inaugurace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Inaugurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inaugurace, odpověď na dotaz co je to Inaugurace?. Víte např. kdo to je Fízl? Znáte a víte kdo je Portýr? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Inaugurace i v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.