Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Co to je Granit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Granit

Granit je druhem vyvřelé horniny z hlubin země. Jinak se nazývá též žula. Skládá se hlavně z živce, slídy a křemene. Jeho příměsí může být také granát, zirkon, magnetit a další. Mezi vzácnější příměsi granitu patří olivín nebo pyroxen.
Granit bývá nejčastěji šedomodrého odstínu a stejnoměrné zrnitosti, může však mít i červenou barvu. Může být kvádrovitý, sloupcovitý nebo kulovitý, častá je i lavicovitá odlučnost.

Význam slova, termín, co je to Granit? Odborný termín, výraz, slovo Granit. Co znamená pojem Granit z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Granit? s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Granit se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: význam slova, termín, přesný význam, formulace, vysvětlení, význam, informace, popis, Granit, co to je, význam pojmu, wiki, pojem

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Granit? resp. jaká je definice slova Granit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Granit, odpověď na dotaz co je to Granit?. Víte např. kdo to je Vlkodlak? Znáte a víte kdo je Antisemita? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Granit hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.