Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tuberkulóza?

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.

Význam slova, termín, co je to Tuberkulóza? Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tuberkulóza doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tuberkulóza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: pojem, termín, definice, Tuberkulóza, co to je, Nemoce, co znamená, vysvětlení, formulace, informace, Tuberkulóza, Nemoce, popis, synonymum, heslo, slovník

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tuberkulóza? resp. co to je Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Heretik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tuberkulóza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.