Co je to?
Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Co je to Tuberkulóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tuberkulóza?

Tuberkulóza, jinak též starším názvem úbytě nebo souchotiny, je bakteriální onemocnění, které postihuje jak lidi, tak zvířata. Onemocnění je infekční, začíná většinou napadením plic, ale postiženy mohou být i další části těla.
Tuberkulóza se šíří vzduchem, jejím příznakem je horečka, krvavý kašel, pocení a výrazný úbytek váhy. Léčí se antibiotiky, léčení je však dlouhodobé a náročné. Prevencí je očkování. Tuberkulóza je nejvíce rozšířená v Asii a v Africe.

Význam slova, termín, co je to Tuberkulóza? Definice výrazu, termínu Tuberkulóza. Co znamená odborný pojem Tuberkulóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tuberkulóza? s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tuberkulóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: pojem, Nemoce, definice, heslo, Tuberkulóza, význam pojmu, přesný výraz, formulace, co to je, termín, význam slova, slovo, vysvětlení, přesný význam, slovník, Tuberkulóza

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tuberkulóza? resp. co se skrývá pod slovem Tuberkulóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuberkulóza, odpověď na dotaz co je to Tuberkulóza?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Heretik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.