Co je to?
Definice výrazu, termínu Úsečka. Co znamená odborný pojem Úsečka z kategorie Matematika?

Co je to Úsečka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úsečka?

Část přímky přesně vymezená dvěma ohraničenými body. V geometrii ji znázorňuje rovná čára ukončená dvěma krajními body, označenými například písmeny A a B. U úsečky se dají určit různé vlastnosti, třeba délka, tedy vzdálenost mezi dvěma krajními body, střed nebo osa souměrnosti. Bod je vlastně úsečkou s nulovou délkou.

Význam slova, termín, co je to Úsečka? Definice výrazu, termínu Úsečka. Co znamená odborný pojem Úsečka z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Úsečka doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Úsečka se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: co znamená, informace, význam, popis, přesný výraz, slovník, Úsečka, přesný význam, heslo, co to je, wiki, vysvětlení, význam slova, Úsečka, význam pojmu, Matematika

Co označuje termín Úsečka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Úsečka je část přímky mezi dvěma body.

Určující body úsečky se nazývají krajní body úsečky.

Úsečka se znázorňuje rovnou čarou mezi jejími krajními body, zapisuje se pomocí svých krajních bodů, případně malým písmenem.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úsečka? resp. jaký je přesný význam slova Úsečka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsečka, odpověď na dotaz co je to Úsečka?. Víte např. kdo to je Signalista? Znáte a víte kdo je Iluzionista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úsečka v jiné sekci než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.