Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.

Význam slova, termín, co je to Fotosyntéza? Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Fotosyntéza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Fotosyntéza je v kategorii Chemie

Klíčová slova: formulace, synonymum, slovník, přesný výraz, pojem, vysvětlení, Chemie, význam pojmu, slovo, Fotosyntéza, definice, heslo, význam, přesný význam, informace, Fotosyntéza

Ve Wikipedii se o termínu Fotosyntéza píše následující

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fotosyntéza? resp. co označuje slovo Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Nefritový císař? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Fotosyntéza hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.