Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.

Význam slova, termín, co je to Fotosyntéza? Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fotosyntéza se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fotosyntéza se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: termín, definice, přesný význam, Chemie, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, Fotosyntéza, co to je, slovo, význam slova, pojem, informace, formulace, co znamená, Chemie

Co znamená pojem Fotosyntéza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fotosyntéza? resp. co znamená slovo Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je František Ringo Čech? Znáte a víte kdo je Osobnost? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Fotosyntéza i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.