Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co to je Rozvodí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rozvodí

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.

Význam slova, termín, co je to Rozvodí? Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Rozvodí) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rozvodí patří do kategorie Věda

Klíčová slova: význam pojmu, Věda, přesný význam, pojem, slovník, heslo, přesný výraz, Rozvodí, wiki, Věda, slovo, termín, co znamená, význam slova, Rozvodí, informace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rozvodí? resp. co znamená Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Skaut? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.