Co je to?
Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je to Říkadlo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Říkadlo?

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.

Význam slova, termín, co je to Říkadlo? Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Říkadlo můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Říkadlo je v sekci Literatura

Klíčová slova: co znamená, Literatura, heslo, Říkadlo, Říkadlo, vysvětlení, co to je, wiki, pojem, přesný význam, Literatura, význam slova, definice, slovo, termín, popis

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Říkadlo? resp. co přesně znamená slovo Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Říkadlo i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.