Co je to?
Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je to Říkadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Říkadlo?

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.

Význam slova, termín, co je to Říkadlo? Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Říkadlo se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, termín, Literatura, Říkadlo, Říkadlo, pojem, význam slova, přesný význam, význam, wiki, slovo, definice, popis, heslo, vysvětlení, formulace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Říkadlo? resp. co je to Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.