Co je to?
Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Co to je Romaneto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Romaneto

Romaneto je název jednoho z literárních žánrů. Řadí se k epické próze. Nejedná se o rozsáhlé dílo, má však velmi dramatický děj a výrazné a neočekávané vyvrcholení. Do české literatury zavedl romaneto spisovatel Jakub Arbes, jméno mu však dal Jan Neruda. Zahraniční literatura řadí tyto útvary k tajemným povídkám.
Romaneto se pohybuje na hranici mezi novelou a románem. Napínavý děj líčí záhadu, která je na konci rozumově vysvětlena. Mohou se vyskytovat i detektivní prvky a fantastičnost. Děj líčí vypravěč, vychází z autorova pohledu a vystupuje zde jen menší počet postav.

Význam slova, termín, co je to Romaneto? Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Romaneto? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Romaneto je v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, slovo, význam pojmu, popis, Romaneto, definice, heslo, význam, přesný výraz, Romaneto, přesný význam, wiki, co to je, termín, co znamená, slovník

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Romaneto? resp. co znamená slovo Romaneto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romaneto, odpověď na dotaz co je to Romaneto?. Víte např. kdo to je Endokrinolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Romaneto v jiné sekci než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.