Co je to?
Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Co to je Romaneto? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Romaneto

Romaneto je název jednoho z literárních žánrů. Řadí se k epické próze. Nejedná se o rozsáhlé dílo, má však velmi dramatický děj a výrazné a neočekávané vyvrcholení. Do české literatury zavedl romaneto spisovatel Jakub Arbes, jméno mu však dal Jan Neruda. Zahraniční literatura řadí tyto útvary k tajemným povídkám.
Romaneto se pohybuje na hranici mezi novelou a románem. Napínavý děj líčí záhadu, která je na konci rozumově vysvětlena. Mohou se vyskytovat i detektivní prvky a fantastičnost. Děj líčí vypravěč, vychází z autorova pohledu a vystupuje zde jen menší počet postav.

Význam slova, termín, co je to Romaneto? Definice výrazu Romaneto. Co znamená odborný pojem Romaneto z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Romaneto patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, význam, Literatura, Literatura, pojem, co to je, slovo, vysvětlení, formulace, přesný výraz, heslo, co znamená, Romaneto, synonymum, definice, wiki

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Romaneto? resp. co se skrývá pod slovem Romaneto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romaneto, odpověď na dotaz co je to Romaneto?. Víte např. kdo to je Recep Tayyip Erdogan? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.