Co je to?
Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Co je to Povodí? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Povodí?

Povodí je obecné označení oblasti, z níž sladká voda odtéká do jedné řeky či jezera. Hranice povodí se nazývá rozvodí.

Význam slova, termín, co je to Povodí? Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Povodí můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Povodí je v kategorii Věda

Klíčová slova: popis, definice, termín, přesný význam, wiki, formulace, co znamená, vysvětlení, heslo, význam pojmu, Povodí, význam, slovník, synonymum, pojem, Věda

Co označuje termín Povodí? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Povodí je oblast, ze které voda odtéká do jedné konkrétní řeky či jezera. Hranice mezi dvěma povodími se nazývá rozvodí. Všechna povodí konkrétního moře či oceánu pak nazýváme úmoří. Povodí je základní jednotkou pro vyhodnocování toků látek v přírodě. Většina prvků je totiž svými biogeochemickými cykly navázána na vodu, a tak při vyhodnocování toků lze vycházet ze základní hydrologické bilance povodí, která je dána srážkami a průtokem na konci povodí. Podobně i správa a údržba toků včetně veškerých protipovodňových opatření se provádí podle jednotlivých povodí.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Povodí? resp. co znamená Povodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povodí, odpověď na dotaz co je to Povodí?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Rytíř? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.