Co je to?
Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Co je to Povodí? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Povodí?

Povodí je obecné označení oblasti, z níž sladká voda odtéká do jedné řeky či jezera. Hranice povodí se nazývá rozvodí.

Význam slova, termín, co je to Povodí? Odborný výraz, definice slova Povodí. Co znamená pojem Povodí z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Povodí patří do kategorie Věda

Klíčová slova: wiki, Povodí, význam, vysvětlení, co to je, synonymum, popis, slovník, informace, přesný význam, význam slova, co znamená, Věda, heslo, definice, formulace

Co znamená pojem Povodí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Povodí je oblast, ze které voda odtéká do jedné konkrétní řeky či jezera. Hranice mezi dvěma povodími se nazývá rozvodí. Všechna povodí konkrétního moře či oceánu pak nazýváme úmoří. Povodí je základní jednotkou pro vyhodnocování toků látek v přírodě. Většina prvků je totiž svými biogeochemickými cykly navázána na vodu, a tak při vyhodnocování toků lze vycházet ze základní hydrologické bilance povodí, která je dána srážkami a průtokem na konci povodí. Podobně i správa a údržba toků včetně veškerých protipovodňových opatření se provádí podle jednotlivých povodí.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Povodí? resp. co přesně označuje termín Povodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povodí, odpověď na dotaz co je to Povodí?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Rytíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.