Co je to?
Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Co je to Naturopatie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Naturopatie?

Naturopatie, přírodní léčba, je alternativní léčebnou metodou. Na rozdíl od jiných alternativních metod léčby je poměrně nová, v roce 1936 s ní přišel Američan Harry Benjamin. Podle stoupenců naturopatie jsou veškeré nemoci způsobeny nahromaděním škodlivin a toxických látek v těle a jejich odstranění by mělo vést k uzdravení i třeba z rakoviny. To je ale zjednodušeně řečeno jediné, na čem se naturopati shodnou. Naturopatie jako léčebné metoda je celkem nepřesně definovaná a postupy různých léčitelů se liší: od diety, masáží až po psychoterapii. Přesvědčení, že lze všechny zdravotní potíže odstranit jen pomocí přírodních prostředků, je pochopitelně kritizováno jako neopodstatněné a léčebné metody naturopatů jako pochybné či neúčinné. V ČR není naturopatie rozšířena.

Význam slova, termín, co je to Naturopatie? Definice odborného termínu, slova Naturopatie. Co znamená pojem Naturopatie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Naturopatie můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Naturopatie je v sekci Lékařství

Co znamená pojem Naturopatie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA, který definoval v knize Průvodce přírodní léčbou pro každého její základní principy. Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. Druhý princip: všechny chorobné příznaky jsou jen projevem snahy organismu, vyloučit nahromaděné škodliviny. Třetí princip: lidské tělo je schopno samo vyléčit všechny choroby, pokud mu pomůžeme správným způsobem. A tímto způsobem je míněna jen přírodní léčba.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: definice, termín, pojem, informace, význam pojmu, slovník, přesný význam, heslo, význam slova, Lékařství, přesný výraz, co to je, vysvětlení, Lékařství, synonymum

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Naturopatie? resp. co znamená slovo Naturopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Naturopatie, odpověď na dotaz co je to Naturopatie?. Víte např. kdo to je Egocentrik? Znáte a víte kdo je Copywriter? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Naturopatie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem